Wybieramy nowoczesne meble do łazienki!

W łazience podobnie jak w kuchni czy salonie, meble odgrywają istotną rolę w aranżacji. W związku z tym, że łazienka jest remontowana dosyć rzadko, jej wyposażenie oraz umeblowanie powinno być przemyślane. Liczy się zarówno funkcjonalność, jak i dobry gust. W zależności od tego, jakie meble zamontujemy, taki styl otrzymamy i w nim będzie dane nam przebywać każdego dnia. Jakie meble są w obecnym czasie na topie? Na jaką aranżację się zdecydować? Zapraszamy do poniższego artykułu, gdzie pomożemy Państwu wybrać nowoczesne meble do łazienki.

Jaka powinna być nowoczesna łazienka?

Idealnie urządzona łazienka to łazienka, która jest nie tylko urządzona ze smakiem, ale także taka, która jest funkcjonalna. Nowoczesna łazienka powinna być stylowa oraz luksusowa. W związku z tym, że pomieszczenie to kojarzy się nam z relaksem i zapewnia relaks po ciężkim dniu, powinna być urządzona, w takim stylu, abyśmy czuli się w niej dobrze. Hitem ostatnich miesięcy są materiały stworzone przez naturę. Ciekawą propozycją są drewniane meble w połączeniu z naturalnym kamieniem, marmurem lub szkłem. Dzięki takim połączeniom łazienka zyska na atrakcyjności.

meble łazienkowe

Kluczem do nowoczesnego wnętrza jest prostota. Wbudowane półki i szafki do łazienki mogą stać się inspiracją do stworzenia dyskretnych schowków na osobiste przedmioty. Możliwości jest wiele, więc warto poświęcić dłuższą chwilę na analizę własnych potrzeb, aby móc wybrać to, na czym najbardziej nam zależy. Wśród popularnych stylów nowoczesnych łazienek królują cztery propozycje: łazienka w stylu eklektycznym, łazienka w stylu klasycznym, łazienka w stylu skandynawskim oraz łazienka w stylu industrialnym.

Na jaki styl mebli łazienkowych postawić?

Jak wspomnieliśmy wyżej, wyróżnia się cztery najpopularniejsze style nowoczesnych łazienek? Czym one się charakteryzują? Pierwsza to łazienka w stylu eklektycznym, która jest połączeniem różnych aranżacji. Tradycyjna wanna wolnostojąca stworzy idealny duet z minimalistyczną umywalką. Kolorowe, malowane panele ścienne odnajdą się wśród marmurowych powierzchni. Mieszaj i kombinuj do woli! Ten styl należy do Ciebie! Jeśli jednak pragniesz relaksującego wnętrza, które Cię uspokoi i wyciszy po ciężkim dniu, zdecyduj się na łazienkę w stylu skandynawskim, gdzie dominują szarości i czerń. To całkowity minimalizm, który wzbogacają odważne elementy. Drewno i kamień to jej cechy charakterystyczne.

Propozycja dla mniej odważnych to połączenie klasyki z elegancją, czyli styl klasyczny. Górują w nim ponadczasowe wanny wolnostojące, ciekawie oprawione lustra oraz czarno-białe elementy wyposażenia wnętrz. Jeśli jednak chcesz iść dalej, niż sięga elegancja, wybierz styl industrialny, który jest bardzo popularny w stylu miejskim. To, co wyróżnia styl industrialny od innych, to przede wszystkim wzornictwo przemysłowe. Błyszczące meble łazienkowe https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5 utrzymane w prostym stylu, w połączeniu z chromowaną ceramiką i drewnianymi elementami to znak rozpoznawczy tej aranżacji.

One thought on “Wybieramy nowoczesne meble do łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − osiem =