Kabina prysznicowa i jej detale – na co zwrócić uwagę

Poniżej postaram się wypunktować parametry, które mogą mieć znaczenie przy wyborze właściwego produktu, a na pewno ułatwią jego dopasowanie do twojej łazienki.

  1. Kształt kabiny: wyróżniamy kabiny półokrągłe, kwadratowe, pentagonale, przyścienne, prostokątne, asymetryczne, bądź typu walk-in (bez drzwi)
  2. Sposób otwierania się drzwi: otwierane do zewnątrz, łamane (bifold), otwierane do wewnątrz, otwierane z narożnika bądź z jednej strony, bez drzwi (walk-in) wahadłowe.
  3. Grubość szkła: najczęściej spotykane grubości szkła zaczynają się od 4/5mm do 8 mm.
  4. Możliwość montażu na posadzce: wyróżniamy kabiny, które mają taką funkcjonalność ( zazwyczaj posiadają funkcje unoszenia drzwi na zawiasach) lub kabiny do montażu tylko na brodziku.
  5. Kabiny prysznicowe do brodzików głębokich bądź płytkich: kabiny do brodzików głębokich zazwyczaj mają niższą wysokość tj. 1700 mm. Wynika to z faktu że zestaw produktów (kabina + brodzik), będzie przekraczał 2000 mm.
  6. Powłoka zapobiegająca osadzaniu się kamienia na szkle. Różne firmy mają nazwę własną powłoki na bazie srebra która zapobiega osadzaniu się kamienia na szkle.
  7. Kabiny prysznicowe bez ramowe lub na profilu bocznym. Kabiny bez ramowe w znakomitej większości produkowane są na wymiar, nie mamy tolerancji montażowej, natomiast kabiny prysznicowe na profilu, może nie wyglądają aż tak ekskluzywnie, ale mają dodatkową zaletę w postaci regulacji.

Świadomość ile drobnych cech istnieje w tak prostym produkcie jak kabina prysznicowa daje nam możliwość dokonania lepszego wyboru na stronie internetowej ekabiny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =