Jak prawidłowo czyścić granitowe zlewozmywaki Franke?

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy element jej wyposażenia jest niezwykle ważny. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej kuchni bez zlewu. Tymi z kolei, które cieszą się obecnie dużą popularnością są zlewy granitowe. W poniższym wpisie chcemy podpowiedzieć w jaki sposób powinno się prawidłowo czyścić zlewy granitowe Franke – zapraszamy!

 

Popularne zlewozmywaki granitowe

Jeszcze kilkanaście lat temu zlewozmywakami, które znajdowały się w większości polskich domów, były te wykonane ze stali nierdzewnej. Obecnie wybór ich jest znacznie większy, a do tych które cieszą się największym zainteresowaniem, zaliczane są zlewy granitowe. Modele te cieszą się dużą popularnością ze względu na dużą różnorodność, także kolorystyczną. Idealnie pasują do nowoczesnych kuchennych aranżacji a dzięki sporej różnorodności, można je idealnie dopasować do charakteru wnętrza.

Oczywiście popularność zlewów granitowych związana jest przede wszystkim z ich estetyką, ale nie tylko. Produkty te uznawane są także za wyjątkowo dobre pod względem jakości. Materiał, z jakiego zostały wykonane jest trwały, odporny na wiele negatywnych czynników. Zlewozmywaki granitowe Franke, tak jak i innych marek posiadają lekko porowatą powierzchnię. Zabrudzenia potrafią w nią wnikać, z tego względu wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Na rynku znajduje się wiele specjalistycznych środków, które przeznaczone są właśnie do czyszczenia zlewów Franke, chociaż jak się okazuje można to zrobić z powodzeniem także domowymi sposobami, które są zazwyczaj dużo tańsze, ekologiczne oraz bezpieczne.

www.lazienkiabc.pl - zlewy franke

Czyść regularnie zlewy granitowe Franke!

Aby zlewozmywak z granitu Franke długo wyglądał jak nowy, należy czyścić go systematycznie. Pod koniec każdego dnia powinno się użyć płynu do mycia naczyń i gąbki. Powierzchnię zlewu należy dokładnie umyć, opłukać a następnie wysuszyć do sucha. W przypadku, gdy widoczne są plamy z kawy, herbaty czy czerwonego wina, powinno zastosować się specjalistyczny środek do czyszczenia zlewozmywaków z fragranitu. Praktycznie każdy producent zlewów posiada w swojej ofercie tego typu preparaty. Można oczywiście także pokusić się o samodzielne przygotowanie środka czyszczącego.

Warto pamiętać jest o tym, że zlewów granitowych Franke nie powinno czyścić się preparatami, które posiadają właściwości żrące, wybielające czy ścierające. Mogą one bowiem uszkodzić powierzchnię granitu, mieć wpływ na powstawanie odbarwień. Nie powinno używać się też druciaków, a gąbek, które przeznaczone są do mycia naczyń, czyli są miękkie. Jeśli chodzi natomiast o środki domowe można użyć wody z rozpuszczonym kwaskiem cytrynowym czy sodą oczyszczoną. One nie uszkodzą powierzchni granitowej. Idealnie nadają się do czyszczenia, nawet trudnych zabrudzeń. Powierzchnię granitu można też posmarować olejem rzepakowym, Stworzy on na jego powierzchni warstwę hydrofobową, która będzie go zabezpieczała przed osadzaniem się zanieczyszczeń, a poza tym zlew będzie miał delikatny połysk.

One thought on “Jak prawidłowo czyścić granitowe zlewozmywaki Franke?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 11 =