Fotel uszak w salonie w stylu angielskim

Fotel uszak to klasyka, która prawdopodobnie nigdy nie odejdzie do lamusa. Uszaki to bardzo wygodne fotele o klasycznym wyglądzie, które sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu i rodzaju aranżacji. Jednym ze stylów, w którym uszaki odnajdują się szczególnie dobrze jest styl angielski. Sprawdź dlaczego Twój salon w angielskiej aranżacji nie może obyć się bez uszaka i jakie są podstawowe wyznaczniki tego stylu.

Fotel uszak w angielskich salonach gości nie od dziś. Jest symbolem elegancji, wygody, często nawet i luksusu. Z uszaków nie raz i nie dwa korzystali angielscy lordowie, a prawdziwie brytyjski klub gentlemana nie miał szansy zaistnieć bez jego obecności. Jeśli jesteś miłośnikiem tego stylu, to z pewnością musisz wiedzieć, że meblując swój salon powinieneś zacząć od umieszczenia w nim klasycznego uszaka.

nowczesny fotel uszak

Po czym poznamy styl angielski?
Zanim jednak powiemy dlaczego uszak odgrywa tak ważną rolę w salonie angielskim powinniśmy wiedzieć czym ten styl się charakteryzuje. Styl angielski charakteryzuje się dużą elegancją, wyważeniem i idealnym dopasowaniem do siebie poszczególnych elementów. Salony w stylu angielskim utrzymane są w ciemnych barwach, a meble dobierane są do siebie ze szczególną dbałością o każdy detal. Fotel uszak w salonie angielskim będzie idealnie współgrał zresztą wyposażenia, dodatkami oraz charakterem wnętrza.

Fotel uszak w centrum angielskiego salonu

Fotel uszak może stać się swoistym centrum angielskiego salonu. Bez względu na to czy postawimy na jasny stonowany mebel, czy może fotel w ciemniejsze wzory, uszak przykuje wiele uwagi w salonie angielskim. Fotel uszak w salonie w stylu angielskim idealnie będzie współgrał z meblami w stylu kolonialnym. Uszaki szczególnie dobrze prezentują się w obecności ciemnych, drewnianych mebli. Do uszaka warto dobrać pufę w tym samym kolorze oraz stolik kawowy, na którym aż prosi się, żeby umieścić kryształową karafkę wypełnioną whisky.

One thought on “Fotel uszak w salonie w stylu angielskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =