Zlewozmywaki granitowe – co musisz wiedzieć?

Zlew to ważny aspekt wyposażenie każdej kuchni. Myślę, iż dobierając zlew do własnej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie rzeczy praktyczność i Wygląd!
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są zrobione. W tej branży powiększa się zakres materiałowy, technicy a także projektanci z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe surowce wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia większa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wyjątkowo trwałym. Inspiracją dla wielu Gospodyń może stanowić też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różne grono odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po którym zostają całe hałdy naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie pojemne a także komfortowe w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewu. Konieczność przystosowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można zamontować np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do innych mebli i elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków charakteryzują się największą wytrzymałością oraz zachowują swoją praktyczność i atrakcyjny design przez długie lata – czytaj więcej!
Estetyczny projekt a także modernistyczny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są stworzone i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować hermetyczność a także gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje wady i zalety. Zaletą zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design i większa wytrzymałość na zarysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która sprawia, iż są wyjątkowo trwałe na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo istotny wydaje się więc dobór tych elementów, jakie narażone są na codzienną eksploatację oraz te które przez długie lata winny nie tylko spełniać swą rolę, ale też pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także zakup baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, montowane w z boku albo korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę wiele modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (oraz minimalnych cen), jak także osoby szukające oryginalnych, designerskich zlewów do swojej kuchni.