Wybieramy najciekawsze modele baterii kuchennych!

Baterie zlewozmywakowe to jeden z najistotniejszych punktów kompozycji kuchni. Uważam, iż jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem sprawdź, co musisz wiedzieć!
Wybierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed brzydkimi odciskami palców. Dodatkowym pozytywem jest łatwość czyszczenia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, proponują baterie, których design znakomicie pasuje nawet do innowacyjnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do płukania sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale dzisiaj jest wypierane przez baterie stojące.

Jeżeli aranżujesz swoją wymarzoną kuchnię lub planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, namawiamy do tego, by poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt urządzenia, jaki musi spełniać wiele zadań, a przy tym powinien jednocześnie wyglądać pięknie, ponieważ nie da się go w żaden sposób schować.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste oraz wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle starannie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, aby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, aby był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co ergonomia jest design, wylewka mimo dość małych rozmiarów przyciąga wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie a także po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.