Wanny wolnostojące – luksus i komfort w jednym!

Wnętrze wanien jest funkcjonalne, co umożliwia maksymalny komfort kąpieli. Przed zakupem należałoby dokładnie przeanalizować kwestie jej podłączenia oraz lokalizacji, tak aby po zakupie niespotkana nas nieprzyjemna niespodzianka.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na surowiec wykonania oraz design. W aktualnych ofertach wyszukać można ogromny wybór niekonwencjonalnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie typy wanien wyróżniają się wyjątkowo estetycznym wyglądem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa lub inspirowanym nowymi, dobrymi pomysłami, które można odnaleźć w folderach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się również do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak a także do niekonwencjonalnych wnętrz pełniących rolę komfortowego pokoju kąpielowego. Świetny wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom zapewniają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które dobrze prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (oczywiście im większy tym lepiej) jest głównym kryterium, którym należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy właściwy wymiar oraz kształt wanny. W średnim wnętrzu sprawdzi się model prostokątny, ustawiony pod ścianą. Jednak trzeba przyznać, iż takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące doskonale łączą się z wnętrzami w stylu skandynawskim, romantycznym a także wiejskim. Prezentują się szczególnie dobrze w łaźniach o większym metrażu, podkreślając ich estetyczny minimalizm.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz wygodne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dostosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba niesłychanie dobrze przeanalizować. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, żeby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, żeby był łatwy w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo relatywnie małych wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie oraz po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na troskę o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę systematyczność użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.