Wanny – sprawdź porady fachowców!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane bądź ryflowane, jakie ogranicza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami oraz stelażem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do danego typu wanny. Niesłychanie ważne jest, aby montaż wanny był rzetelny oraz zgodny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które potrafią w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić fachowcom. Jak wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż pokrywy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest dobry a także szybki montaż, który można wykonać samodzielnie. Co ważne, pokrywa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu bądź podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w rozmaitych formatach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe cechujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o naturalnych liniach lub w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często stosowane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 50 dB. Żeby masaż był efektywny, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Profesjonalnie dopasowane urządzenia sanitarne a także światło łazienki umożliwiają piękny efekt na wiele lat. Zatem dobierając wannę do naszej łazienki lub także inne wyposażenie nie wolno kierować się wyłącznie ceną, ale również funkcjonalnością oraz jakością.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najlepszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość i prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego używania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl lub profesjonalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające zaledwie parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko oraz nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to dobra propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast układ i stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz pozostałego wyposażenia toalety.