Umywalki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Chcąc stworzyć wyjątkową przestrzeń łazienki dla dzieci, warto zastanowić się nad takimi formami a także kolorami, jakie ożywią ich kreatywność. Na uwagę zasługują umywalki w rozmiarach oraz odcieniach nawiązujących na przykład do rozkwitających kwiatów.
Z uwagi na system instalacji w propozycji producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najpopularniejsze i praktyczne w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu lub szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują jednak umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wprowadzane w blat, podobnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwalają zabudować przestrzeń poniżej oraz tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków czystości lub zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wpuszczane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z którego została wykonana umywalka również ma kluczowe znaczenie. Mnóstwo typów jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, które znacznie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje nadal ceramika. Jest to budulec odporny na zarysowania, solidny oraz solidny. Szklana umywalka doskonale wpisze się w trend innowacyjny, nordycki albo minimalistyczny. Można również postawić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeżeli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe dopasowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednakowego charakteru. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one różne oraz zależą od tego, z jakich materiałów zostały one zrobione oraz jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Przeważnie to właśnie umywalka jest tym elementem, który pierwszy rzuca się w oczy, gdy zaglądamy do łazienki. Winna być, zatem właściwie dobrana do wyglądu, również pod względem układu, jak i stylistyki.
Umywalki kamienne są niezwykle piękne, ale również kosztowne. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są wytrzymałe na zarysowania oraz trudno je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem i z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany kamień jest, bowiem bardzo zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich toaletach, świetnie sprawdzają się umywalki narożne, podwieszane albo też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być luksusowe a także bezpieczne, szczególnie jak korzystają z nich osoby niepełnosprawne a także starsze. Istnieje szereg rozwiązań, które warto zastosować, aby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, by w takim pomieszczeniu znajdywał się natrysk, a nie wanna. Do urządzenia toalety należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, jakie uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia materiału i wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Głównie stosuje się do owego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią przynajmniej 60 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i przystosowane do stylu łazienki, dlatego warto przygotować analizę naszych potrzeb. Nim wybierzemy właściwą umywalkę, należałoby przeprowadzić na kartce plan urządzanego wnętrza. Aby toaleta była praktyczna, należy zachować odpowiednie odległości między akcesoriami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczenia toalety zapewni nam wygodę i bezpieczne użytkowanie.