Styl skandynawski – luksus i komfort w jednym!

W skandynawskim wnętrzu znakomicie sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, jakie delikatnie rozświetlają kuchnię rozproszonym światłem! Zobacz nasze pozostałe wskazówki a także rekomendacje!
W mieszkaniach, urządzonych „po nordycku” dominującymi barwami są: biel, szarość, jasny błękit, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria a także wyposażenia. Drewniana podłoga jest wspaniałym dopełnieniem wnętrza przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem nordyckiego stylu są naturalne półfabrykaty. Najchętniej używanym gatunkiem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna i olcha – oba prezentują się oryginalną barwą i bogatym usłojeniem. Jasne meble i ściany idealnie wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Tymczasem jednak krzesła w trendzie nordyckim nie będą znakomitym wyjściem w przypadku wielbicieli nurtu retro. Do tej bazy można dołączyć barwne dodatki, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie i proste w formie meble. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, iż kuchnia w formacie nordyckim jest bardzo prosta oraz lekka, a zarazem przytulna. Wszystkie te kolory, powodują, że nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie lekka oraz przestrzenna a jednocześnie przytulna. W salonie zaaranżowanym w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednostajna posadzka. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, że nieodłącznym składnikiem tegoż trendu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu a także bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoliki o lustrzanych blatach bądź komody. Bezsprzeczny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (czyli cechujące się delikatną, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim rynku lub piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zaproponować akcesoria skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Styl nordycki to zarówno minimalistyczne dodatki, niewątpliwie eleganckie a także oryginalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe przody i blaty w tonie surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w stylu skandynawskim to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Przeważnie wykorzystywanymi materiałami w tym stylu stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą a także przytulniejszą.

Trend skandynawski to absolutny hit ostatnich lat! Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć o tym stylu aranżacyjnym a także zaplanuj swoje świetne, wymarzone mieszkanie!
Ponieważ kuchnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile upraszczają codzienną pracę. W kompozycjach w kierunku skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, białymi bądź brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje stworzone w oparciu skromność a także minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym oraz ponurym nordyckim fasonie, ale prawie na całym globie. Kuchnia i salon w fasonie nordyckim z kolei opierają się na używaniu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni zaaranżowanej w stylu nordyckim są jasne ściany i praktyczne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku skandynawskim, to wybór będzie stosunkowo prosty: kluczowe są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy i szarości, i także biały, czarny a także… czerwony. Kuchnia w sposobu nordyckim preferuje prostotę – więc wybierz proste lub łagodnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią jasne barwy na ścianach oraz drzewo – na posadzce czy w postaci mebli – stanowią niewątpliwie rewelacyjną ozdobę każdego salonu oraz dodaje skandynawski nastrój do mieszkań. Wystarczy kilka niewielkich zabiegów, żeby nasze wnętrze wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu domów Wygląd wnętrz domów jest znacząco odmienny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane połączenie tych aspektów powoduje, iż mieszkania zaaranżowane w trendzie skandynawskim są wyjątkowo przestronne a także cechują się czystością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane firany to istota ciepła w trendzie hygge. Meble kuchenne w trendzie nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych surowców z nowatorskimi sprzętami kuchennymi, które ułatwiają codzienne obowiązki.