Styl industralny – luksus dla każdego?

Jeśli lubisz eksperymenty oraz jesteś osobą zdecydowaną styl industrialny jest tym, czego poszukujesz! Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej jak przygotować wnętrze w tym nurcie.
Wielkie powierzchnie, wysokie loftowe mieszkania i minimalistyczne dekoracje – oto fundamentalne wartości stylu industrialnego. Styl industrialny świetnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go również wykorzystać w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej atrakcyjnego stylu, meble z odzysku można połączyć z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już znamy, jakie są istotne wartości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko pragniemy przekształcić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej inspirujące. Warto zadbać o to, aby składniki o pokrewnych cechach pojawiały się w całym wnętrzu. Planowanie wnętrz w kierunku industrialnym to „upraszczanie”, zatem konkretne strefy nie powinny się od siebie odcinać co sprawia, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl przemysłowy tworzą w dużej mierze rozległe, wysokie i surowe strefy, najlepiej uzupełnione wielkimi oknami. Styl przemysłowy jest dla tych, którzy poszukują innowacyjności oraz czegoś, co odbiega od tradycyjnych mieszkań z katalogów meblowych. Trend ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji zaczęto masowo likwidować fabryki i magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświecone i wpasowało się w trend przemysłowy, zrezygnuj z markiz oraz zasłon ozdabiających okna. Meble a także dodatki należy zawsze dobierać racjonalnie oraz myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także domowników. Salon w systemie przemysłowym powinien być utrzymany w zimnej, obiektywnej barwie – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Trend industrialny we pomieszczeniach widoczny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz chłodne odcienie farb. Beton- we wnętrzach w trendzie przemysłowym stosowany, jest jako surowiec wykończeniowy.

W temacie aranżacji wnętrz możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnymi stylami. Jednym z intensywnie rozwijających się styli jest Industrialny, który spotkać możemy w wielu domach.
Fason industrialny jest niezwykle prosty, zimny, zatem elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Idealne kolory do mieszkania w tym kierunku to barwy neutralne, chłodne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Styl industrialny narodził się w czasie, kiedy zaczęto przejmować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty a także mieszkania budowane od podstaw w stylu przemysłowym prezentują się szerokimi, obejmującymi całkowitą powierzchnię ściany z oknami, dużą przestrzenią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów a także szczegółów należy zredukować do minimum – trzeba kierować się wytycznymi minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować industrialny styl wystroju (popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego betonu, dobrze odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie styl przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością oraz wyszukanym gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, użytkowali meble oraz dodatki znalezione na terenie byłych fabryk – tak urodził się nurt industrialny. Wystarczy obiekt, który kiedyś służył do celów produkcyjnych i przekształcimy go na cele lokalowe, zatrzymując wszystkie ważne cechy budownictwa fabrycznego. Znakomicie uwydatni charakter kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się osiągnąć wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest za małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są również surowce używane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową surowością oraz chaosem, by paradoksalnie tworzyć wyjątkowo gustowne, wręcz prestiżowe wnętrza. Ściana, która pokryta będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach i trend industrialny producenci płytek wyszli własnym kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton a także metal. Zastanowimy się, które warianty światła sprawdzą się we mieszkaniach zaaranżowanych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie typy lamp dobrać, jeśli planujemy uzyskać industrialny efekt wyglądu we wnętrzu naszego mieszkania bądź domu.