Sprawdź co musisz wiedzieć wybierając szafkę podumywalkę?

Powszechnie wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle skomplikowane, iż na błyszczącej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki a także osady z mydła i kamienia.
Konfiguracja szafki uzależniona jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa warianty: z umywalką nablatową bądź umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami praktycznymi równie ważny jest design szafki. Winna być ona dobrana formą oraz kolorem do reszty urządzenia ubikacji. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na białe lub ciemne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w toalecie może być trochę nużący. Do jasnej umywalki pasuje szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest też wykorzystywane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne modele klasyczne, rustykalne oraz bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na podłodze czy może mają być zawieszone na ścianie. Dla fanów oryginalnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa czarna konsola z estetycznie frezowanymi nóżkami.

Warto pamiętać, iż odpowiednio dobrana szafka może być jedynym oraz całkowicie wystarczającym meblem do łazienki. Dlatego jej odpowiedni wybór jest tak istotny i nie warto oszczędzać na nią pieniędzy.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną liczbę potrzebnych szuflad oraz schowków, tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. Ponadto mają oryginalne, modne wzornictwo a także oryginalne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Korzyścią tego elementu urządzenia jest fakt, iż niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować pełnego kompletu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do łazienek o średnich przestrzeniach lub np. łazienki dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym umieszcza się mydelniczkę bądź dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Gdy nasza łazienka jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również estetyczna i wyglądem pasować do wystroju naszej łazienki, lecz również praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Dobierając tego typu szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są stworzone – winien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Warto też zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Istotne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie panuje połysk, jaki zachwyca swym designem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe przeważnie nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Dość często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To wygodne rozwiązanie, gdyż z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto też zadbać o to, by posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – nieustanne uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza miłych doznań oraz po pewnym czasie może już być nieco drażniące. Szafka do ubikacji ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na funkcjonalności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką nakładaną na szafkę. Producenci mebli a także armatury często proponują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją odpowiednio dobrać do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest niewielka, szafka może być większa i szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kremy czy szczoteczki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej dynamiczną aranżację.