Sprawdź dlaczego warto zakupić basen do swojego ogrodu!

Woda jest jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie oraz wyciszenie całego ciała, jeżeli zatem możemy skorzystać z jej korzystnego wpływu nie w łazienkowej wannie, a na świeżym powietrzu – baseny ogrodowe stają się lokatą godną uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to budowy oparte na określonym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, jednak jednocześnie najdroższe. Większe modele basenów stelażowych posiadają dodatkowo możliwość dodania filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej bezpieczne są zbiorniki na stelażach, jednak proporcjonalnie ich cena jest jednocześnie wyższa. Mają one duże gabaryty, więc należy właściwie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby obniżyć wydatki powiązane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, rozkładamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, by malec się nie nudził. Dlatego warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie jedynie standardowa gumowa kaczka, lecz także różne statki i łódki (również takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż basenu wraz z dołączoną do basenu informacją nie sprawia poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu paru – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów ogarniających publiczne pływalnie, w harmonii i spokoju z grupą bliskich osób lub najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umiejscowiony na terenie posesji zdecydowanie zwiększa też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania budynku, możemy otrzymać za niego zdecydowanie atrakcyjniejszą cenę. Aktywność ruchowa to najlepsza metoda zachowania odpowiedniej kondycji. Każdy wie, iż pływanie jest najskuteczniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa i stawów. Podczas kąpieli w basenie należy także myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, że dziecko, które potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest stałe monitorowanie a także nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy zwracać uwagę, dobierając basen dla dzieci, by zakupić artykuł wytrzymały i bezpieczny. Propozycji jest sporo natomiast dobry basen winien charakteryzować się paroma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to skutecznie zmniejszymy nie tylko wydatki ogrzewania, ale również ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przesłaniania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co istotne, te ostatnie są niesamowicie wytrzymałe oraz niezawodne, gdyż po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Niezbędne akcesoria basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o dodatkach poprawiających komfort kąpieli – stopniach bądź skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po wymyciu basenu, zapełnić go ponownie. Należałoby również wyposażyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów czy liści. Przydatny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z posadzki zbiornika. Raz na jakiś okres winniśmy także oczyszczać wodę w zbiorniku. W hipermarketach są dostępne specjalne środki tlenowe -oczyszczają one wodę oraz, co ważne, nie dają niemiłego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, aby nie trzeba go było często sprzątać. Folia pęcherzykowa ułatwia także utrzymać dosyć wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie następne kilka tysięcy złotych.