Parawany nawannowe – postaw na innowację!

Parawan nawannowy pozwoli na przykład umilić dziecku radość w wannie – będzie mogło pluskać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co najlepiej sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego właściwą wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną aby można było swobodnie składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna żeby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie obowiązkowe, ale aby mieć pewność, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dopasowania rozmiaru powierzyć fachowcom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej zostają zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę impregnowany specjalną warstwą, która zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz jednocześnie uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to estetyczne i nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety oraz estetyczny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego a także jednego ruchomego modułu, który można odchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedających o rozciągliwą listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są wygodniejsze (łatwiej przemyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej i delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie projektowania wymarzonej łazienki połowa lokatorów chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Relatywnie najmniej powszechnym rodzajem wśród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zagwarantuje nam, że towar będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, by łazienka wyposażona była również w wannę, jak także prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej osadza się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są stawiane na wannie, na suficie a także po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości szukajmy ciekawych wariantów parawanów bezramowych, jeżeli jednak chcemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest też, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z jednego bądź paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozwinięty parawan winien zostać skonfigurowany tak, by profile dolne znajdywały się nad brzegiem wanny, co umożliwi poprawne funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to perfekcyjny kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich lokatorów a także pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.