Ogród zimowy – co musisz wiedzieć?

Ogrody zimowe w ostatnim czasie zyskują na renomie! Ludzie przekonują się do takie rozwiązania oraz z powodzeniem tworzą oryginalne kompozycje, które można znaleźć w Internecie.
W ogrodach zimowych często stosuje się szkło mineralne. Powinno być trwałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, które jest narażone na grad albo upadnięcie gałęzi drzewa. Przydatne jest pod tym względem szkło wzmacniane oraz tzw. bezpieczne, które dzięki warstwie folii po stłuczeniu nie rozprasza się na ostre, kaleczące kawałki. Jeśli ogród zimowy jest bezpośrednio zintegrowany z domem, można zastosować szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy projektować w pobliżu dużych drzew, bo grozi to uszkodzeniem konstrukcji w przypadku zerwania się konaru, a spadające liście będą przykrywać dach. Te same konstrukcje używane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia pozwoli nam spędzać więcej czasu bliżej natury – w szczególności, jeżeli nie dysponujemy własnym ogrodem. Sporządzona w jej wnętrzu oranżeria spowoduje, iż będziemy mogli radować się obfitą zielenią niezależnie od pory roku. Projektując konstrukcję oranżerii musimy uwzględnić układ domu oraz wielkość działki, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób unikniemy zbytniego przegrzewania się roślin latem a także zdobędziemy idealny klimat dla rozwoju roślinności.

Ogrody zimowe mają mnóstwo korzyści. Potrafią w interesujący sposób zmienić architekturę obiektu, zwiększając natlenienie domu, równoważą wilgotność pomieszczeń.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się przeważnie nieskomplikowaną, minimalistyczną a także elegancką formą, innowacyjnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą zawierać odważne, intensywne, jaskrawe odcienie, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być powiązane z pozostałymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez polskich architektów i projektantów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto podkreślić, że ta powierzchnia winna wynosić ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, warto tę odległość skrócić, żeby nie utrudnić użytkowania z górnych półek. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać jednocześnie większą głębię. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego temperamentu czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka przemiana wystarczy, aby styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno starannie wykonane meble znakomitej jakości, jak również te zrobione z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz końcowy efekt. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny kształt bądź po prostu masz własną, jasną wizję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu a także naturalnych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby powinny być zredukowane do minimum, by móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe zamienniki. Należałoby zdecydować się również na swobodne linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz płaskie powierzchnie frontów.