Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – kilkanaście lat. Warto, żeby przez cały ten okres meble wyglądały dobrze oraz efektownie. Moim zdaniem jest to główny czynnik, dla którego warto kupić meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy pamiętać o paru kluczowych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas prowadzenia czynności w kuchni, ale dodatkowo może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości i jest mało funkcjonalny. Urządzając kuchnie na wymiar, zadbajmy by zostawić zawsze kawałek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej doskonałości są też fronty i blaty, jakie można bez kłopotu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz innymi elementami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar także przygotowane są z płyty laminowanej, natomiast jej odporność jest nieporównanie większa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona jednocześnie okleiną PCV, jaka zapewnia wysoką trwałość mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to świetne rozwiązanie szczególnie do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niezwykle szeroka przestrzeń do gotowania i przechowywania. Zapewnia również dużą swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najkorzystniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych stref, ponieważ dysponując wielkim wnętrzem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile miejsca przeznaczyć na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to znakomite rozwiązanie, które umożliwia i pozwala na praktyczne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek lub zlewu. To także korzystne rozwiązanie do niewielkich kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwległych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwykle jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi bardzo ważny mebel kuchenny.

Wygoda i funkcjonalność projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w towarzystwie przyjaciół. Myślę, iż jest to dostateczny argument, dla którego warto zainwestować w kuchnie stworzoną na wymiar.
Konserwacja mebli fornirowanych jest dość łatwa. Optymalnie jest czyścić meble bez zastosowania detergentów – za pomocą mokrej ściereczki albo z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu bądź mydła. Odradza się sięgania po popularne aerozole do sprzątania kurzu, jakie mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest stosowanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem albo rozpuszczalnikiem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, by uniknąć absorbowania wilgoci. Do usuwania zabrudzeń nie swobodnie używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, bo może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Spektakularna, uniwersalna wyspa na wymiar wykonana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale też blat roboczy i miejsce do spożywania obiadów. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń i sztućców używanych bezpośrednio w procesie przygotowywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Dużą renomą cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Solidniejszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, jednakże ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową między meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda troszkę inaczej, ale istotne, żeby był logiczny a także nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie także wówczas, kiedy w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie uniemożliwiało swobodnego poruszania się po wnętrzu.