Jakie kabiny prysznicowe warto kupić?

Kabinę prysznicową zmieniamy raz na kilka lat, dlatego dobierając właściwy model nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, jakie parametry są równie istotne!
Dalej zależnie od wielkości toalety, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna czy otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wzrokowo do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Kluczową cechą jest również dobre wykonanie – kabina prysznicowa to produkt przewidziany na wiele lat używania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na etapie planowania, lub też zastosowanie jedynie górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do mycia, podatne na zabrudzenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze codzienną eksploatację należałoby przeanalizować użycie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej mycie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych ważnym kryterium może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak większej powierzchni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz typowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię przymocowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu nóg. Jeśli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy bądź droższy wariant, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór standardowych wymiarów oraz kształtów jest wielki, jednak niestandardowych – niewielki.

Nowoczesna kabina prysznicowa to taka, która spełni wszystkie nasze pragnienia. Rynek się rozwija, dlatego wybierając kabinę do toalety, trzeba mieć na uwadze kilka niesamowicie istotnych kwestii.
Niezależnie od użytego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki transparentne jak także matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na odpowiednio zorganizowanej podłodze. Aktualnie jest to niesamowicie powszechne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki toalety a także pozwala optycznie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak szczerze nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo opracowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać kłopoty przy konserwacji oraz myciu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, warto już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która sprawnie uniemożliwi przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej czysty. Naukowcy stworzyli taką technologię, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przywiera do nich pył, oraz powstałe ubrudzenia z niezwykłą łatwością czyści wiatr i deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za wzór czystości.