Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą ubikacji oraz działać sprawnie przez wiele lat. Dlatego dobór stosownego kaloryfera jest tak istotny jeżeli chcemy aby nasza łazienka była komfortowa i funkcjonalna.
Przyjmując, że grzejniki są podobnej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to grzejnikiem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki tylko dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bowiem często wentylacja jest tak przygotowana, iż do łazienki napływa gorące powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie łazienki a także suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do łazienki należałoby przemyśleć, czy zamiast drabinki nie zakupić grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz funkcji ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, i także wzmacnia powierzchnię emitującą ciepło. Sprawa ta jednak ulega zmianie w przypadku, jak na kratkę kaloryfera płytowego położymy mokry ręcznik. Tradycyjny grzejnik łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (wykonanych albo ze stali ewentualnie z aluminium), pomiędzy jakimi instalowane są płaskie bądź zaokrąglone rury. Kaloryfer błyskawicznie oddaje ciepło i podgrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje komfortowe ciepło a także ułatwia utrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Wybór dobrego kaloryfera łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń na osuszanie ręczników a również ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój toalety. Grzejniki ogrzewane ciepłą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to bardzo ciekawy sposób żeby podgrzać toaletę.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada pomieszczeniu unikatowego stylu. Możemy zdecydować się na taki typ, jaki będzie wydajny, a jednocześnie dobrze dopasowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest bardzo potrzebny zwłaszcza jesienią a także wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma tendencje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest czynnikiem funkcjonalnym a także estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć świadomość, iż warstwa chromowa ogranicza oddawanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także spore okno w wnętrzu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Modny i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, ogrzać a także osuszyć ręczniki, a podłogówka zagwarantuje przyjemną i suchą podłogę i utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej łazience. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą toalety oraz działać bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to dobre rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.