Funkcjonalna łazienka – sprawdź największe zalety!

Projekty budynków są tak zaplanowane, aby nawet przy skromniejszym metrażu zaaranżować dom przyjemnie, komfortowo a także według potrzeb naszej rodziny. Układając harmonogram pomieszczeń, warto zastanowić się nad stworzeniem indywidualnej łazienki na dole, która służyć będzie również naszym gościom.
Nowoczesne łazienki używają także akcesoria do stworzenia unikalnego połączenia. Nie korzysta się, zatem z towarów prosto z opakowań, a wkłada się je do opakowań (na przykład aplikator do mydła albo mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki winien gwarantować rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on pełną powierzchnią. Wiec lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one najwyżej do zawieszenia szlafroka albo piżamy. Najkorzystniejszym wyjściem jest ocieplany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche i świeże. Jeśli chcemy, żeby łazienka była niezmiernie użyteczna, możemy również wybrać specjalne wyposażenie. Należą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kubły na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym wydatkiem. W ofertach sprzedaży znajdziemy sporo stylowych gatunków, dostępnych za rozsądne pieniądze. Pewne wagi łazienkowe posiadają funkcję testowania tkanki lipidowej, obliczają najlepszą wagę ciała, lub wskazują zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie adekwatne do osobistych preferencji. Fani przytulnego stylu wiejskiego winni dobrać wyposażenia z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki oraz dzbanki przystrajane wyrafinowanymi tradycyjnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się jeszcze wiklinowe kosze, w jakich znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki oraz pozostałe praktyczne elementy. Kosz przyklejony do ściany sprawdzi się również, jako półka, gdzie można trzymać na przykład papier toaletowy.

Dobrym a także praktycznym rozwiązaniem do niewielkiej toalety jest wanna o asymetrycznym kształcie, jaką łatwiej będzie zintegrować z innymi meblami a jednocześnie zabiera mniej miejsca. Wśród propozycji można wyszukać wanny asymetryczne o wielu kształtach, jakie można przystosować do gabarytów niemalże każdej toalety.
Ważne jest również poprawienie płytek a także ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają wzór prostokątny, warto ułożyć je poziomo – w taką sposób można optycznie rozszerzyć małą toaletę. Pionowe ułożenie płytek polecane jest natomiast w pomieszczeniach niskich – taki aranżacyjny zabieg doda parę centymetrów małej łazience. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odbiegamy od tych wąskich, kupowanych w marketach, które dumnie zawieszamy ponad umywalką. Warto wydać więcej i sprawić sobie duże lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą przestrzeń umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany lub zawieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie ograniczonych metrażowo ubikacjach konieczne jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do zawieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, czy bidety potrzebują w pomieszczeniu niewątpliwie mniej miejsca, oraz dodatkowo świetnie się prezentują. Ponadto, kiedy miejsca w ubikacji jest naprawdę niedużo – stereotypową wannę lepiej jest wymienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Miłośnicy długiego wylegiwanie się w wannie – winni jednakże brać pod uwagę nieco inny jej wymiar. Współczesne wanny rzadziej mają już układ tradycyjnego prostokąta, jednak i takie można w dalszym ciągu dostać.