Czarna łazienka – sprawdź wady i korzyści!

Barwy ciemne sprawiają wrażenie intymności, a zestawiane z bielą nadają rytm a także dynamiczność. Takie zestawienie może być atrakcyjne, jeżeli uwielbiamy zdecydowany kontrast kolorów.
Zestawienie bieli i czerni jest bardzo modne nie jedynie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz powszechniej a także zdecydowanie wchodzi także do naszych toalet. Ponieważ czarny kolor optycznie pomniejsza wnętrza, a biały je powiększa to powiązanie odcieni sprawdzi się również w średnich jak również sporych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego kształtu. Do małych łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a często nawet narożne, jakie wykorzystują ciężkie do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na rzecz kabin typu walk-in, które wykonane są z przeszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem prostym, co w wyniku nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony prysznic z zastosowanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Czerń oczarowuje, niezależnie od tego, jakie z pomieszczeń wybierzemy na jej królowanie. W przypadku czarnej toalety intensywny odcień jednocześnie zaskakuje i imponuje.
Szarość oraz czerń to kolory przeciwne. W zależności od preferencji można wybrać zestawienie z przewagą bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie niezmiernie tajemnicza, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia bardzo eleganckie i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie postawić większą umywalkę podwójną bądź dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym czasie na intymnej czerni, lub orzeźwiającej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zaaranżowana łazienka w takiej kolorystyce znajdzie swoich zdecydowanych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się nieszczęśliwe i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź kolorowej, małe mieszkanie można zaaranżować tak, aby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na poziomie projektu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, warto ustawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić kurz bądź być jej zupełnie pozbawiona, co uprości mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że pomimo braku jasnych kolorów, Wasze mieszkanie będzie miało niepowtarzalny klimat.