Biała kuchnia – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Kuchnia stanowi niepowtarzalne pomieszczenie, przy którym domownicy spożywają wspólne posiłki a także spędzają czas. Jasne meble odważnie ocieplą to pomieszczenie, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej luksusowo.
Dobrym projektem na aranżację białej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy szyku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dopasować jedynie delikatne dodatki, także dobrane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, kiedy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco sztywnym i sterylnym. Dlatego warto złamać tę regularność, ożywiając kuchnię różnymi odcieniami. Bardzo powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel oraz drzewo to doskonała para, jaka zawsze owocuje dobrym rezultatem wizualnym. Powszechne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych kropek zapewni mocny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzorek sprawi, że wszelkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu króluje biel. Pastelowe kolory w zestawieniu z dodatkami dają wrażenie kompletnej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi ciemniejszymi barwami, jakie definitywnie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się często prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą zawierać odważne, intensywne, żywe odcienie, fronty z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez rodzimych architektów i stylistów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na zagospodarowanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na początku warto podkreślić, iż ta powierzchnia winna mieć ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, warto tę odległość zmniejszyć, żeby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą mieć również większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego nastroju albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna przemiana wystarczy, aby styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno dobrze wykonane meble znakomitej jakości, jak i te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach sklepów znajdziesz bogaty wybór modnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ bądź po prostu masz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu a także ekologicznych surowców. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe zamienniki. Warto zdecydować się również na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz równe płaszczyzny frontów.