Bateria łazienkowa – luksus i komfort w jednym!

Sądzę, że w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowoczesne rozwiązania. Czytaj dalej, oraz dowiedz się więcej o kluczowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki unowocześnionej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują estetyczny design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle praktyczny system montażu, który umożliwia na natychmiastową instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria winna mieć także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno siłę strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym oraz niezawodnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, włączane przyciskiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania dość drogie, używane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy nabyć razem z baterią. Niektóre są tak istotne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby natomiast pamiętać, że produkty te są bardzo proste, częstokroć gorszej jakości a także mogą wytrzymać zdecydowanie krócej niż towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe urządzenie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanina wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Dziś na rynku armatury łazienkowej posiadamy wielki wybór. Niezliczona liczba produktów przekłada się zarówno na ilość produktów dobrej jak również słabej jakości. Zatem dziś napiszemy trochę więcej o wyborze baterii.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice bądź przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na swoje wyroby udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od typowego chromu czy złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się regułą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy poświęcić na baterie.